Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile

Łączniczka

Miniaturka
85 osób kupiło
Nasza cena:
29,44 zł (zawiera rabat 41 %)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 20,46 zł)
Autor: Magda Knedler
Wydawnictwo: WAM
Rok wydania:2023
Oprawa:twarda
Liczba stron:368
Format:20.2x14.2 cm
Numer ISBN:9788327731234
Kod paskowy (EAN):9788327731234
Waga:290 g
Dostępność: tak (838 egz.)
Wysyłka (za darmo już od 299 zł)
PocztaPoczta Polska 9,99 zł
wysyłka jeszcze dzisiaj (76 egz. w magazynie)
OrlenORLEN Paczka 9,99 zł
wysyłka jeszcze dzisiaj (76 egz. w magazynie)
KurierKurier 12,99 zł
wysyłka jeszcze dzisiaj (76 egz. w magazynie)
PaczkomatyPaczkomaty 12,99 zł
wysyłka jeszcze dzisiaj (76 egz. w magazynie)
Bezpłatny odbiór osobisty w punkcie:
Ksiegarnia Chorzów
ul. Jagiellońska 4 przecznica ul. Wolności
odbiór w dniu 2023.04.03
Ksiegarnia Gdańsk
ul. Dmowskiego 12 obok stacji Gdańsk Wrzeszcz
odbiór w dniu 2023.04.03
Ksiegarnia Katowice
ul. Staromiejska 6 50 m od Rynku
odbiór już jutro
Ksiegarnia Kraków
al. Daszyńskiego 8 blisko Hali Targowej
odbiór jeszcze dzisiaj
al. Pokoju 67 wyspa w centrum handlowym M1
odbiór jeszcze dzisiaj (2 egz. na miejscu)
ul. Batorego 15B przecznica od ul. Karmelickiej
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Dobrego Pasterza 122 Prądnik Czerwony
odbiór jeszcze dzisiaj (5 egz. na miejscu)
ul. Josepha Conrada 79 obok stacji BP
odbiór jeszcze dzisiaj (4 egz. na miejscu)
ul. Kalwaryjska 67 250 m od ronda Matecznego
odbiór jeszcze dzisiaj (3 egz. na miejscu)
ul. Kluczborska 17 przy pętli "Krowodrza Górka"
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Kobierzyńska 93 osiedle Ruczaj-Zaborze
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. M. Dąbrowskiej 17A 50 m od CH Czyżyny
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Pawia 34 naprzeciwko Galerii Krakowskiej
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Pilotów 2E 300 m od ronda Młyńskiego
odbiór jeszcze dzisiaj (1 egz. na miejscu)
ul. Świętokrzyska 5 skrzyżowanie z Wrocławską
odbiór jeszcze dzisiaj (1 egz. na miejscu)
ul. Wielicka 259 wyspa w Galerii Mozaika
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Wielicka 28 200 m od Cmentarza Podgórskiego
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Wysłouchów 3 Kurdwanów
odbiór jeszcze dzisiaj
ul. Zakopiańska 62 Park Handlowy Zakopianka
odbiór jeszcze dzisiaj (2 egz. na miejscu)
Ksiegarnia Łódź
ul. Piotrkowska 193 200 m od Politechniki Łódzkiej
odbiór w dniu 2023.04.03
Ksiegarnia Warszawa
al. KEN 51 skrzyżowanie z ul. Płaskowickiej
odbiór jeszcze dzisiaj (2 egz. na miejscu)
al. KEN 88 Ursynów - metro Stokłosy
odbiór już jutro
al. Niepodległości 54 przy stacji metro Wierzbno
odbiór już jutro
ul. Chmielna 4 50 metrów od ul. Nowy Świat
odbiór już jutro
ul. Czapelska 48 200 m od ronda Wiatraczna
odbiór już jutro
ul. Kondratowicza 37 blisko Szpitala Bródnowskiego
odbiór w dniu 2023.04.03
ul. Pańska 96 300 m od ronda Daszyńskiego
odbiór jeszcze dzisiaj (3 egz. na miejscu)
ul. Powstańców Śląskich 3 obok restauracji McDonald's
odbiór jeszcze dzisiaj (3 egz. na miejscu)
ul. Stawki 8 450 m od CH Arkadia
odbiór jeszcze dzisiaj (2 egz. na miejscu)
ul. Światowida 49/43 pasaż Galeria Światowida
odbiór w dniu 2023.04.03
ul. Wspólna 27 przecznica Marszałkowskiej
odbiór w dniu 2023.04.03
ul. Żeromskiego 1 przy stacji metra Słodowiec
odbiór jeszcze dzisiaj (2 egz. na miejscu)
Ksiegarnia Wrocław
al. Armii Krajowej 12 Budynek Centrum AB
odbiór już jutro
ul. Jedności Narodowej 122 blisko Parku Słowiańskiego
odbiór w dniu 2023.04.03
ul. Plac Grunwaldzki 25 w budynku Grunwaldzki Center
odbiór w dniu 2023.04.03
ul. Ruska 2 przy Placu Solnym
odbiór już jutro

Łączniczka – opis wydawcy

Odważna powieść o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni Znaku Polski Walczącej

Wojna ma wiele imion. Jednym z nich jest KOBIETA. Anna nie nosi sukienek, ma krótkie włosy i zawsze usuwa się w cień. Zamknięta we własnym świecie, nie lubi rozmawiać. Kiedy wybucha wojna, przestaje liczyć się dla niej cokolwiek, oprócz pomocy innym. I to za wszelką cenę, bo przełamuje swoje bariery i angażuje się w walkę. Podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom. Pewnego dnia dowiaduje się o konkursie na projekt Znaku Polski Walczącej. Anna rysuje kotwicę i... zwycięża! Symbol coraz częściej straszy nazistów z murów i ścian kamienic, a Polakom dodaje otuchy w walce. Wtedy Anna zostaje nakryta przez gestapo. Poddana torturom, nie wydaje nikogo i trafia do obozu w Auschwitz. Chociaż nie może aktywnie walczyć, jej znak wciąż niesie nadzieję na zwycięstwo.

Łączniczka to poruszająca opowieść o tym, że inność to siła, która zmienia świat. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, rzuca też nowe światło na rolę kobiet w okupowanej Warszawie.

Anna Smoleńska została aresztowana w Warszawie za działalność konspiracyjną. W 1942 roku przewieziono ją do obozu Auschwitz-Birkenau i oznaczono numerem obozowym 26008. Zmarła 19 marca 1943 roku. Miała 23 lata. Powieść Magdy Knedler powraca do dramatycznych wydarzeń z okupowanej Warszawy. – Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Opinie czytelników o „Łączniczka”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 23.03.2023 10:12
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Łączniczka

Dziś przychodzę do Was z książką wymagającą szczególnej uwagi… „Łączniczka” autorstwa Magdy Knedler. Są historie, które oplatają serce cierniami, ranią, burzą spokojne osadzenie w tu i teraz, przywołując przeszłość, przypominają poświęcenie innych… Są ludzie, którzy czują bardziej, angażują się mocniej i dostrzegają więcej.
Bohaterką wspomnianej powieści jest Anna Smoleńska, członkini Szarych Szeregów działająca w organizacji Wawer, zaangażowana w „mały sabotaż”, łączniczka w Biurze Informacji i Propagandy KG AK. Kobieta niezwykle skryta, nieśmiała, ukrywająca się w tłumie, skoncentrowana na zadaniu – walce o wolność… codziennej, przekraczającej siły walce. Anna pragnęła robić więcej, działać intensywniej, pomagać najwytrwalej… walczyć z ogarniającą Polaków rezygnacją. Dać innym i sobie nadzieję na lepsze jutro. Smoleńska „nie wie, czy sama w to wierzy, czy coś jeszcze kiedykolwiek może się poukładać. Czy sklejone życie nie będzie przypominać sklejonej filiżanki – na pozór identycznej jak wcześniej, ale tak naprawdę wcale nie. Chce dać im nadzieję. Powiedzieć, że pewnego dnia znowu wyjdą na spacer, a niebo nie będzie buczało jak wściekły owad, nic nikomu nie spadnie na głowę, nikt nagle nie przewróci się na chodnik i nie zaleje krwią. Że kiedyś wyrzucą z pamięci obrazy brudu, kurzu i śmierci.”
Niestrudzona bohaterka, by nieść pomoc innym, by dać nadzieję innym, w pierwszej kolejności musi pokonać własne bariery… małomówność, nieśmiałość. Wewnętrzna walka splata się z bojem o Polskę. Niestrudzona „schyla się, podnosi kamień i ciska jeszcze raz, mocniej. Wreszcie szyba pęka, a Anna rzuca się do ucieczki. Biega coraz szybciej, coraz bardziej zdziera podeszwy butów, dokładnie tak jak chciała. To niebezpieczne, wie, a jednocześnie czuje się bardziej wolna, znika napięcie w ramionach, ucisk pod mostkiem, przemożne poczucie bezsilności. Przez chwilę ma się wrażenie, że razem z szybą pęka coś jeszcze. Lęk i rezygnacja, brak wiary w jutro.”
Pragnienie wiary w jutro, pragnienie przeżycia, pragnienie normalności. Bo Anna pragnie przyszłości… pragnie otoczenia dzieci… pragnie ukończyć studia… pragnie kolorowych domów. „Anna uwielbia dzieci i wszyscy się temu zawsze dziwią, że ona, taka chłopięca, chłodna, daleka od wszelkich sentymentów, która nie cierpi się przytulać i chodzić pod rękę, która rzadko się uśmiecha, nic nie ma przeciwko małym rączkom oplecionym wokół jej szyi.” Zwykłe marzenia, brutalnie zdeptane przez wroga. Pragnienia zniszczone przez tortury, nieludzkie warunki w Auschwitz, utratę najbliższych.
Jednak póki jest nadzieja, trzeba walczyć o zwycięstwo i dać innym znak, że Warszawa walczy, że wiele kobiet i mężczyzn codziennie naraża życie, walcząc o wolność. Gdy Biuro Informacji i Propagandy KG AK ogłosiło konkurs na znak dla organizacji podziemnej, Smoleńska złożyła swoją propozycję… znak kotwicy łączącej litery „P” (Polska) i „W” (Walka).
„- Czyli kotwica oznaczałaby powrót do domu.
- Myślę… że oznaczałaby wiele rzeczy. Kontrolę nad sytuacją. Oparcie. Może… zahaczenie w świecie, w rzeczywistości dookoła. Pokazanie, że ta rzeczywistość jest moja i będę o nią zabiegać. Walczyć. Może coś, co ludzie mogą mieć wspólnie. Czyli świat to statek, a kotwica to coś, co ratuje nas wszystkich, niezależnie od tego, kim jesteśmy. Dopóki dzielimy ten sam pokład, kotwica ocala każdego.” Ten znak był wspólny i według Anny nie mógł mieć jednego autora. Był symbolem wszystkich i wyrażał myśli i emocje wszystkich walczących.
Magda Knedler w swej powieści zwraca również uwagę jak „sporo jest informacji o brawurze młodych mężczyzn, a niemal nic o odwadze, poświęceniu, mrówczej pracy, ryzyku i determinacji młodych i starszych kobiet, całego zastępu harcerek, które każdego dnia poświęcają swoje życie, spychają na margines własne sprawy, własne szczęście, ambicje, problemy, strachy, słabości, kruszą wszelkie ograniczenia, jakie zawsze przed nimi stawiano, i z jednej pracy idą do drugiej, po drodze może zrywając jakiś plakat”. Autorka po raz kolejny pokazuje historię widzianą oczyma kobiet, często przemilczaną, zepchniętą na margines… a niezwykle ważną. Oddając głos kobietom, daje im szansę na pamięć… a my jesteśmy zobowiązani pamiętać.
Gorąco polecam lekturę książki „Łączniczka”, bo to niesamowita historia wielkiej postaci opowiedziana cudownym językiem. To boleśnie piękna opowieść o inności, poświęceniu, walce (z wewnętrznymi i zewnętrznymi demonami), z tymi którzy narzucają sposób myślenia i bycia. To historia o kobiecej sile i wewnętrznym pięknie… pięknie nieszablonowym.
Autor:
Data: 13.03.2023 08:00
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Świetna książka

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, oczywiście słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji żadnej przeczytać, postanowiłam to w końcu zmienić przy okazji książki "Łączniczka", która ogromnie zaintrygowała mnie swoim opisem i przyciągnęła piękną okładką. Na początku muszę wspomnieć, że historia zapisana na kartach tej powieści inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Stylistyka i język jakim posługuje się jest bardzo przyjemny w odbiorze, co sprawia, że książkę czyta się nad wyraz szybko. Ja od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata głównej bohaterki - Anny i z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam jej losy. Fabuła książki została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. To postaci z którymi śmiało (mimo dzielących nas lat i okoliczności) moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Akcja powieści rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej i uważam, że autorka w niesamowicie realistyczny, plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób kreśli obraz tamtych czasów i opisuje przeżycia głównej bohaterki, że miałam wrażenie jakbym razem z nią uczestniczyła we wszystkich poczynaniach dotyczących wspierania rodaków w tym trudnym i pełnym zgrozy okresie. Autorka w swojej powieści skupia się w głównej mierze na roli kobiet w trakcie trwania wojny (która mam wrażenie została potraktowana trochę po macoszemu i cieszę się, że pisarka postanowiła podjąć właśnie ten temat), a była równie ważna jak mężczyzn, ponieważ to właśnie kobiety opatrywały rannych, dbały o słabszych i potrzebujących czy też rozklejały plakaty ryzykując swoje życie w imię ojczyzny. Tutaj z każdej przeczytanej strony wylewają się emocje, które ja osobiście chłonęłam całą sobą podczas czytania tej historii! Troska. Strach. Przerażenie. Niesprawiedliwość. Bezsilność. Dziękuję autorce, że dzięki niej miałam okazję bliżej poznać Annę Smoleńską i której tak mało się mówi, a której postawa jest godna naśladowania i rozpowszechniania. "Łączniczka" to poruszająca, emocjonująca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości i prawd o kobiecej sile, odwadze i heroizmie! Cudownie spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!
Autor:
Data: 05.03.2023 15:46
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Łączniczka

Anna Smoleńska, kobieta walcząca z hitlerowcami. Zawsze w cieniu, zawsze gotowa do niesienia pomocy innym, oddana i zaangażowana w konspirację. Nierozerwalnie związana z symbolem Polski Walczącej, którego była autorką, a który z pewnością znany jest każdemu z Was. Bohaterka przez wielkie B!

Magda Knedler w powieści „Łączniczka” prezentuje nam czytelnikom w fascynujący sposób postać kobiety, której w literaturze nie poświęcono zbyt wiele miejsca. Kobiety niezłomnej choć skrytej, szukającej kolorów w najciemniejszych barwach wojennej rzeczywistości, w końcu zdeterminowanej, niestrudzonej patriotki zaangażowanej w pracę podziemia.

I choć wydawać by się mogło, że język tej powieści jest pozbawiony jakiejkolwiek afektacji, autorka naznaczyła go emocjami. Ukazała nam obrazy, które choć rzeczywiste i znane nam juz z literatury niejednokrotnie wywołują łzy i poczucie niesprawiedliwości. Takie, które przeszywają dramatyzmem i gdzieś w oddali snują wizję wolności, która okazała się mrzonką.

„Łączniczka” to historia inspirowana życiem niezwykłej kobiety. Kobiety, która w moim odczuciu godna jest nosić imię kobiety walczącej i być symbolem wszystkich tych kobiet, które w czasie wojny z hitlerowcami oddały swoje życie, które walczyły za innych i za Ojczyznę, a które pozostały niedocenione. Gdzieś w cieniu mężczyzn z karabinami, w cieniu wojennego okrucieństwa i w cieniu ogromnej empatii.

Choć serce boli, choć pojawiają się łzy podczas lektury – takie książki chce czytać, takimi książkami chce wypełniać swoje wieczory. Jeśli czytacie literaturę wojenną, czy powieści historyczne to „Łączniczka” jest pozycją obowiązkową!
Autor:
Data: 02.03.2023 20:43
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Łączniczka

Wojna nigdy nie była, nie jest, nie będzie jedyną i słuszną drogą do porozumienia między państwami. Dzisiejsza recenzja dała mi moralniaka ze względu na czasy, w których żyli nasi dziadkowie/pradziadkowie. Książka, o której mowa przybliży wam historię kobiet, które w okresie wojny potwierdziły, że siła jest kobietą. Bez względu na pochodzenie, cechy charakteru, czy inność (w sensie dosłownym, jak i przenośnym) człowiek jest najważniejszy oraz to jakie ma serce dla innych. Pierwsze pytanie do was.

Wiecie, kto wymyślił słynne logo Polski Walczącej, czyli kotwica z literą P? Podczas wojny malowany był wszędzie, gdzie się da, pokazując tym samym, że nikt nie złamie ducha Polaka do walki o swój kraj który kochał całym sercem. Mowa tu o Annie Smoleńskiej, która oczarowała mnie swoją osobą, tym, jaka była, tym, kim była, jak postępowała, a tym bardziej co zrobiła, że pamięć o niej, jak i o pozostałych rodakach nie można zapomnieć. Mowa dziś o książce autorstwa Magdaleny Knedler „Łączniczka”. Jeszcze mam ciarki na rękach, tym bardziej że to moja imienniczka. Anna była harcerką Szarych Szeregów, twórczyni słynnej, jak w/w kotwicy symbolu Polski Walczącej. Nie przeżyła wojny, zginęła w hitlerowskim obozie Auschwitz. Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, które mogą wstrząsnąć, ale warto przeczytać przez wzgląd na pamięć o każdej kobiecie, która dla wolnej Polski oddała swoje serce. Książka na pewno będzie przekazana kiedyś mojej córce.

Dlaczego Anna utkwiła mi w pamięci? Bo całą swoją osobą każdego dnia pokazywała, że inność (w jakikolwiek sposób) potrafi przenosić góry. Nosiła krótkie włosy, nie lubiła rozmawiać, lubiła zostawać sama, lecz podczas wojny angażuje się w pomoc bliźnim i nie tylko. Udowodniła, że można przełamać własne słabości. Tak bardzo potrzeba nam takich przykładów bohaterstwa, siły dla naszych dzieci, bo jak zadasz pytanie dziecku, kim jest bohater albo co robi taki bohater to ciekawa jestem co odpowie?

Polecam całym sercem. Naprawdę warta zarwania nocy.
Magda Knedler - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, gdzie znajdziesz szeroki wybór książek, zabawek, gier planszowych, puzzli oraz artykułów papierniczych. Nasza oferta skierowana jest do dzieci i dorosłych, którzy lubią spędzać czas na czytaniu, zabawie oraz rozwijaniu swoich umiejętności.

W naszej księgarni internetowej znajdziesz książki dla dzieci oraz dorosłych, zarówno bestsellery, jak i pozycje z różnych dziedzin, takich jak literatura piękna, popularnonaukowa, poradniki, podręczniki i wiele innych. Nasze książki cieszą się dobrą opinią wśród czytelników, a nasza oferta jest stale poszerzana o najnowsze tytuły.

Dla dzieci mamy również w ofercie wiele atrakcyjnych zabawek, takich jak klocki, lalki, samochodziki, gry edukacyjne i wiele innych. Wszystkie nasze zabawki wykonane są z bezpiecznych materiałów i posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Zabawki, które oferujemy, pomagają rozwijać umiejętności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię.

Dla miłośników gier planszowych i puzzli mamy w ofercie wiele interesujących propozycji. Nasze gry planszowe i puzzle to świetna forma spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Oferta naszych produktów w tej kategorii jest bardzo szeroka, a wszystkie gry i puzzle charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

W naszej księgarni internetowej znajdziesz również artykuły papiernicze, takie jak notesy, zeszyty, długopisy, kredki, farby i wiele innych. Artykuły papiernicze są niezbędne w codziennej pracy i nauce, dlatego warto wybrać produkty najwyższej jakości, które zapewnią komfort i wygodę użytkowania.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się czasem wolnym, rozwijać swoje umiejętności oraz pogłębiać wiedzę. Nasza oferta jest bardzo szeroka, a ceny atrakcyjne, dlatego już teraz zapraszamy do zakupów!